Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Agnieszka -małe (21)

Żywienie w ciąży, w czasie połogu, karmienia piersią

Drogie MAMY,

karmcie piersią jak możecie (laktację pobudza ssanie i jeszcze raz ssanie).

Udowodniono naukowo, że dzieci karmione piersią przez pierwsze 6 m-cy mają WYŻSZY WSKAŹNIK INTELIGENCJI niż dzieci karmione mlekiem modyfikowanym a  to CO JEMY W CIĄŻY MA WPŁYW NA PÓŹNIEJSZE PREFERENCJE ŻYWIENIOWE DZIECKIA, jedzmy warzywa 😊

Niezmiernie ważny dla dziecka oraz dla matki jest właściwy sposób odżywiania w czasie ciąży, połogu oraz karmienia piersią.

Prawidłowo zbilansowana dieta ma istotny wpływ na rozwój płodu, przebieg ciąży oraz stan zdrowia mamy. Podstawowe zalecenia dietetyczne opierają się tutaj na zasadach racjonalnego żywienia zgodnego z zaleceniami Instytutu Żywności i Żywienia  i uwzględniają zwiększone zapotrzebowanie na białko, tłuszcze i węglowodany, witaminy i składniki mineralne, z wykluczeniem alkoholu oraz ograniczeniem kofeiny.

Jednocześnie  sposób odżywiania kobiety w ciąży powinien być różnorodny aby zapewnić prawidłowe zbilansowanie witamin, składników mineralnych, błonnika, niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych w diecie oraz uwzględniać pięść do sześciu posiłków o wysokiej wartości odżywczej.

W przypadku karmienia piersią należy pamiętać, że produkcja mleka pełni nadrzędną funkcję nad innymi potrzebami metabolicznymi matki, dlatego należy pamiętać o dobrze zbilansowanej diecie w przeciwnym razie matka karmiąca narażona jest na deficyt makro i mikro składników, co nie korzystnie wpłynie na stan jej zdrowia.

Sama jestem mamą dwójki dzieci ( 5 lat i  6 m-cy). Wiem jak ważne jest odpowiednie żywienie w ciąży. Dzięki prawidłowej diecie przytyłam w ciąży 9 kg z każdym dzieckiem a miesiąc po powrocie ze szpitala ważyłam już tyle co przed ciążą, a nawet mniej. Dieta ma znaczenie. Mając BMI 19 moje dzieciaczki były min. pierwszych 6 m-cy na moim mleku, którego zawsze było pod dostatkiem. Także, poza tym, że jako dietetyk umiem ułożyć prawidłową dietę w ciąży, połogu i podczas karmienia, wiem też jak to wygląda w praktyce. Mała redukcja w czasie karmienia jest jak najbardziej możliwa ale musi być odpowiednio przygotowana, odpowiednio kaloryczna aby chudnąć ale nie tracić pokarmu. I nie zapominajmy o ruchu, codziennych spacerach, gimnastyce, która korzystnie wpływa na samopoczucie mamy a co za tym idzie i dziecka. Szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko  🙂 a aktywność fizyczna zwiększa też samoakceptację i dodaje pewności siebie.

Zapraszam cię przyszła Mamo/Mamo do indywidulanej współpracy.

Co znajdziesz w mojej ofercie?

–  indywidulane jadłospisy dla kobiet w ciąży, w połogu, oraz dla mam karmiących

– jadłospisy dla kobiet z cukrzycą ciążową, niedoczynnością tarczycy, Hashimoto, alergia pokarmową dziecka stwierdzoną przez lekarza/testy

– zalecenia dietetyczne dla kobiet w kobiet w ciąży, w połogu, oraz dla mam karmiących, kobiet z cukrzycą ciążową, niedoczynnością tarczycy, Hashimoto, alergiami pokarmowymi dziecka

– konsultację/wizytę stacjonarną/analizę postępów

– minimalny okres współpracy to 1 m-ca/ czytaj więcej na www.dietoterapiareszczynska.pl / WSPÓŁPRACA

kontakt: kontakt@dietoterapiareszczynska.pl

Tel: 665-96-65-96

Udostępnij:

Więcej artykułów:

o mnie:

Mam na imię Agnieszka i jestem dietetykiem z pasji do zdrowego stylu życia i do gotowania. Od zawsze chciałam robić to co mnie interesowało od lat i dawało mi ogromną satysfakcję. I tak się jakoś szczęśliwie stało, że po latach pracy w finansach, zostałam również dietetykiem. W końcu wszystko w życiu po coś się dzieje. Cieszę się, że nie brakowało mi siły do nauki i odwagi aby pójść za marzeniami.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *